Autor:
Leo Luks

Üleriigilise filosoofiaolümpiaadi lõppvoorus selgusid Eesti esindajad rahvusvahelisele olümpiaadile

Pühapäeval, 17. märtsil lõppes selle aasta filosoofiaolümpiaadi lõppvoor, mis vältas tervelt neli päeva. Filosoofiaolümpiaadi lõppvooru kutsuti õpilased eelvooru põhjal, milles osalejad pidid kirjutama essee etteantud filosoofilisel teemal. Sel aastal kutsuti lõppvooru kaheksa osalist.

Olümpiaadi lõppvoor kestis koos koolitusessioonidega neli päeva 14.–17. märtsini, viimasel kahel päeval võisteldi essee kirjutamises, loogikas, väitluses ja filosoofilises trivias. Koolitustel said võistlejad näpunäiteid essee kirjutamise, loogika ja selle kasutamise ja väitlusõppe teooria ning praktika teemal.

Otsustavas esseevoorus kirjutati kõige enam Susan Wolfi tsitaadi teemal moraalsete pühakute võimalikkusest ja soovitavusest, väitlusvoorus arutati koduloomade pidamise õigustatuse küsimuse üle. Võistlemisele ja õppimisele lisaks käisid võistlejad žüriiliikmetega õhtusöögil.

Olümpiaadi võitis ülekaalukalt Timofey Goshka Illuka Kooli 9. Klassi õpilane, juhendaja Raili Tamm, teise ja kolmanda koha said vastavalt Pärle Puna ja Doris Märss Tartu Tamme Gümnaasiumist (12. ja 11. klass, õp Merike Reiljan).

Eelvooru parima essee eest anti välja ka Diana Aitai eriauhind, mille pälvis Tallinna Õismäe Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Laurits Laur, juhendaja Merike Reiljan.

Maikuus Helsingis toimuvale rahvusvahelisele olümpiaadile pääsesid Timofey Goshka ja Pärle Puna.

Filosoofiaolümpiaadi parimad said valida auhindu, mille panid välja Tartu Ülikooli kirjastus, Tallinna Ülikooli kirjastus, Postimehe kirjastus ja kirjastus Vabamõtleja. Filosoofiaolümpiaadi toetas Haridus- ja teadusministeerium ning koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool.

Rahvusvaheline seksuaalhariduse teemaline konverents "Esimene suudlus"

Tulemas on rahvusvaheline seksuaalhariduse teemaline konverents

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse