Uudised

27. märtsil külastastasid Malta haridusspetsialistid Tartu Ülikooli. Külastuse käigus tutvuti Eesti ülikoolisüsteemiga, Tartu Ülikooliga ja arutleti õpetajahariduse teemadel.
  • #õpetamine
  • uudis
12. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis Vabariikliku vene keel võõrkeelena olümpiaadi lõppvoor.
  • uudis
Möödunud nädalavahetusel, 23.03–24.03 lahendasid Delta õppehoones 9.-12. klassi õpilased matemaatikaolümpiaadi lõppvooru ülesandeid.
  • pressiteade
19. märtsil toimus Tallinna Reaalkoolis taas üleriigiline inglise keele kõnevõistlus, peateemaks oli Shakespeare’i tsitaat “There is nothing either good or bad but thinking makes it so”.
  • uudis
Tartu Ülikooli Chemicumis toimus 16.–17. märtsil 71. Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor. Tänavu võistlesid omavahel 97 õpilast 9.–12. klassidest.
  • #teadus
  • pressiteade
Tartu Ülikooli Chemicumis toimus 16.–17. märtsil 71. Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor, kuhu olid kutsutud olümpiaadi piirkonnavoorus ja keemia lahtisel võistlusel eduka tulemuse saanud õpilased.
  • uudis
Pühapäeval, 17. märtsil lõppes selle aasta filosoofia olümpiaadi lõppvoor, mis vältas tervelt neli päeva. Võisteldi essee kirjutamises, loogikas, väitluses ja filosoofilises trivias.
  • uudis
Esmaspäeval, 18. märtsil algab registreerumine rahvusvahelisele võistkondlikule matemaatikavõistlusel Náboj. Osalemine on kõigile tasuta.
  • uudis
9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.
  • uudis
Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ja ESERO Eesti koostöös Tartu Hansa Rotary klubiga korraldavad 22. juulist 7. augustini Tõraveres Teadusmalevat. See on suvine 15–19aastaste koolinoorte teaduslaager, kus tavaliste malevatööde asemel tehakse teadustööd kosmosega seotud uurimissuundadel.
  • uudis
Tänavuse emakeeleolümpiaadi teema oli „Eesti keele hääldus”. Olümpiaadi lõppvoor toimus 8. märtsil Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis.
  • uudis
Eesti Teadusagentuur kutsub kõiki teadushuvilisi osalema igakevadisel suursündmusel, õpilaste teadusfestivalil, mis sel aastal tähistab AHHAA teaduskeskuses enda suurejoonelist 10. aasta juubelit.
  • uudis
Esmaspäeval, 4. märtsil toimus vene keel emakeelena olümpiaadi lõppvoor 9.–12. klasside õpilastele.
  • uudis
2.–3. märtsil toimus Tartu Ülikooli teaduskooli ja MTÜ Wikimedia Eesti korraldatud Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlus.
  • uudis
Hiljuti toimusid programmi „Talendid Tartusse“ raames teadus- ja ettevõtlussuuna seminarid.
  • #tudengile
  • uudis
Täna, 27. veebruaril külastasid teaduskooli CTFi esindajad Karl-Erik Taukar ja Kätlin Koemets.
  • #koostöö
  • uudis
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Lingvistikaviktoriin Kiil toimus sel aastal juba viiendat aastat järjest. Võistlus toimus 20. veebruaril e-viktoriinide keskkonnas, kus oli kokku 972 osalejat.
  • uudis
Laupäeval, 17. veebruaril toimus Ülenurme Gümnaasiumis võistkondliku matemaatikavõistluse Nuputa lõppvoor. Kokku osales 34 võistkonda mõlemas vanuserühmas, kes selgitati välja eelvoorus novembris.
  • uudis
Veebikursus „Greenfluencer: loov roheteemaline kommunikatsioon“ rohelisemast tulevikust huvitatud noorele.
  • #kestlikkus
  • #tudengile