Otsi uudist

Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule, kus esineb Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel.
  • #õpetamine
  • #ühiskonnale
  • uudis
13.–14. aprillil toimus Tartus lingvistikaolümpiaadi lõppvoor. Lõppvoorus osales 39 võistlejat, kes lahendasid ülesandeid maailma eri paigus kõneldavate keelte kohta.
  • uudis
2024. aasta Euroopa eksperimentaalteaduste olümpiaad EOES (European Olympiad of Experimental Sciences) toimus Luxembourgis, Luksemburgi Suurhertsogiriigis 7.-14. aprillil.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Reedel, 12. aprillil selgusid Tartus parimad üldhariduskoolide soome keele tundjad. Olümpiaadil tuli proovile panna vestlus- ja kirjutamisoskus ning lahendada erinevaid ülesandeid.
  • uudis
9.-10. aprillil toimunud Õpilaste teadusfestivalil tunnustas Teaduskool eripreemiatega inimeseõpetuse valdkonnaga seotud uurimistöid teemal "Inimene ja seksuaalsus".
  • uudis
9.-10. aprillil toimunud Õpilaste teadusfestivalil võistlesid noored, kelle uurimistööd jõudsid II vooru. Teaduskool andis välja kaks eripreemiat.
  • pressiteade
6.-7. aprillil toimus Tartus Eesti 71. füüsikaolümpiaadi lõppvoor, kus osales kokku 52 parimat ainetundjat põhikooli arvestuses ja 69 osalejat gümnaasiumi arvestuses.
  • uudis
5. aprillil toimus Tartu Ülikoolis saksa keele olümpiaadi lõppvoor. Sel aastal oli ülesandeks saksakeelse noortekirjanduse lugemine ja teistele tutvustamine.
  • uudis
Hele-Mai Viltrop ja Joonas Asumets osalesid Tartu Ülikooli teaduskooli programmis „Talendid Tartusse!“ noore õpetaja projektis.
  • #sisseastumine
  • uudis
27.–28. märtsil toimus usundiõpetuse olümpiaadi lõppvoor Tartu Ülikooli peahoones. 2024. aasta olümpiaadi üldteema oli „Maailmavaated muutuvas maailmas“.
  • pressiteade
12. aprillil kl 20 kogunetakse taas Tõraverre, et koos insener Mari Allikuga rääkida eestlaste jäljedest Kuul.
  • #ühiskonnale
  • uudis
27. märtsil külastastasid Malta haridusspetsialistid Tartu Ülikooli. Külastuse käigus tutvuti Eesti ülikoolisüsteemiga, Tartu Ülikooliga ja arutleti õpetajahariduse teemadel.
  • #õpetamine
  • uudis
12. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis Vabariikliku vene keel võõrkeelena olümpiaadi lõppvoor.
  • uudis
Möödunud nädalavahetusel, 23.03–24.03 lahendasid Delta õppehoones 9.-12. klassi õpilased matemaatikaolümpiaadi lõppvooru ülesandeid.
  • pressiteade
19. märtsil toimus Tallinna Reaalkoolis taas üleriigiline inglise keele kõnevõistlus, peateemaks oli Shakespeare’i tsitaat “There is nothing either good or bad but thinking makes it so”.
  • uudis
Tartu Ülikooli Chemicumis toimus 16.–17. märtsil 71. Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor. Tänavu võistlesid omavahel 97 õpilast 9.–12. klassidest.
  • #teadus
  • pressiteade
Tartu Ülikooli Chemicumis toimus 16.–17. märtsil 71. Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor, kuhu olid kutsutud olümpiaadi piirkonnavoorus ja keemia lahtisel võistlusel eduka tulemuse saanud õpilased.
  • uudis
Pühapäeval, 17. märtsil lõppes selle aasta filosoofia olümpiaadi lõppvoor, mis vältas tervelt neli päeva. Võisteldi essee kirjutamises, loogikas, väitluses ja filosoofilises trivias.
  • uudis
Esmaspäeval, 18. märtsil algab registreerumine rahvusvahelisele võistkondlikule matemaatikavõistlusel Náboj. Osalemine on kõigile tasuta.
  • uudis
9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.