Matemaatikaolümpiaadil näidati suurepäraseid tulemusi

8.-9. aprillil toimus Tartu ülikoolis 64. matemaatikaolümpiaadi lõppvoor, kus 106. õpilasest parimad selgusid viis tundi kestnud 5 ülesande lahendamise käigus. Vanuserühmade võitjad näitasid väga kõrget taset, kogudes kõigis ülesannetes maksimumpunktid.

„Sel aastal saavutas iga vanuserühma parim maksimumpunktid ja kolmes klassis oli teiseks tulnud õpilasel lõpptulemusena vaid punkt vähem,“ ütleb matemaatikaolümpiaadi komisjoni esimees Raili Vilt. Läbi aegade kõrgeima keskmise tulemuseni jõuti 10. klassi õpilaste vanuserühmas, mille peale žürii esimees Härmel Nestra avaldas lõpetamisel kahtlust, et ülesannete komplekt oli 10. klassile liiga lihtne saanud.

Tänavuse võistluse parimad, ehk I auhinna saajad olid:

9. klass – Olli Järviniemi (Pikkolan koulu) ja Artur Avameri (Miina Härma gümnaasium)

10. klass – Toomas Tennisberg (Hugo Treffneri gümnaasium) ja Karl Paul Parmakson (Miina Härma gümnaasium)

11. klass – Richard Luhtaru (Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. klass).

12. klass – Joonas Jürgen Kisel (Vanalinna hariduskolleegium), Taavet Kalda (Tallinna reaalkool) ja Henrik Vija (Miina Härma gümnaasiumi 9. klass)

Täielikud tulemused ja ülesanded ning lahendused leiab matemaatikaolümpiaadi lehelt: http://www.math.olympiaadid.ut.ee

Soovides väärtustada andekaid lapsi ja nende saavutusi, jagas Lions Klubi LC Tallinn Eesti I 10., 11. ja 12. klassi arvestuses esimese koha saanud õpilastele kokku kolm 1000 euro suurust stipendiumit.

Swedbank Eesti juht Robert Kiti poolt annetatud stipendiumi „Benoit Mandelbrot'i jälgedes, saajateks määrati matemaatikaolümpiaadi žürii otsusega Artur Avameri, Karl Paul Parmakson, Roman Oleinik, Taavet Kalda ja Hendrik Vija.

Väärtustades õpetajatööd, tänas TÜ matemaatika ja statistika instituut meenega Hugo Treffneri gümnaasiumi õpetajaid Ülle Hüva ja Ehtel Timakut, kellel oli kõige rohkem õpilasi lõppvoorus: mõlemal 9 õpilast ja neist vastavalt 4 ja 5 saavutasid ka auhinnalised kohad.

Lõppvooru tulemuste põhjal selgusid need noored, kes asuvad püüdlema kohta rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi (IMO) Eesti võistkonnas. Valikvõistlusele kutsuti 22 parimat õpilast kõigi vanuserühmade lõikes. 58. rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad toimub sel aastal 12.–23. juuli Brasiilias.

Matemaatikaolümpiaadi korraldamist toetasid haridus- ja teadusministeerium, Eesti matemaatika selts ja Tartu ülikooli matemaatika ja statistika instituut. Olümpiaadi korraldas Tartu ülikooli teaduskool.

Lisainfo: Härmel Nestra, žürii esimees, TÜ arvutiteaduse instituudi dotsent, 53401682, harmel.nestra@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp