Autor:
Aive Urberg

Hariduskonverentsi „Talendid tuleviku teenistuses IV“ saab vaadata veebis

Täna ja homme, 24. ja 25. oktoobril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus hariduskonverents „Talendid tuleviku teenistuses IV“, millega tähistatakse Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva. Suurejoonelist üritust saab jälgida ka veebis, otseülekanne algab kell 10.25.

Konverentsil kõlavad asjatundjate seisukohad ning ülevaated viimaste aastate edusammudest andekate õpilaste toetamisel ja olümpiaadide korraldamisel. Veebiülekannet saab jälgida Worksupis. Samal veebilehel on iga esitluse ajal võimalik esitada küsimusi ja hiljem salvestist järelvaadata.

Esimese päeva avavad tervitussõnadega Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, teaduskooli direktor Ana Valdmann ja raamatukogu direktor Krista Aru. Andekusega seotud teemadel kõnelevad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning ministeeriumi andepoliitika valdkonna juht Marek Järvik.

Päeva jooksul toimuvates aruteluringides räägivad rahvusvaheliselt silmapaistvaid tulemusi saavutanud õpilased, vilistlased ja nende juhendajad olümpiaadiliikumise vajalikkusest ning ka muredest. Muu hulgas võetakse tähelepanu alla see, kuidas noorena olümpiaadidel käimine tuleb kasuks hilisemates ettevõtmistes.

Hariduskonverentsi teisel päeval kell 12.45 saab kuulata Tartu Ülikooli neuroteadlase Jaan Aru loengut teemal „Otsimas oma aju potentsiaali“. Konverentsi lõpus räägib MTÜ Eesti Talendikeskuse juhataja Viire Sepp õpilase andekuse märkamisest ja edasiarendamisest.

Hariduskonverentsi „Talendid tuleviku teenistuses IV“ korraldab Tartu Ülikooli teaduskool. Konverentsi toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Tartu Ülikool.

Teadusmalev 2024 - Tartu Ülikool - Tartu observatoorium

Teadusmalevasse saab kandideerida kuni 14. aprillini