Eesti õpilased näitasid rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil tipptaset

Äsja lõppenud XI rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad oli Eesti võistkonna jaoks seniolematult edukas. Kuuest eesti võistkonda kuulunud õpilasest naaseb Argentiinast medaliga koguni viis.

Kaarel Hänni (Tallinna Prantsuse Lütseum, 9.kl) võitis kuldmedali. Hõbeda said kaela Airon Johannes Oravas (Tallinna Prantsuse Lütseum, 9.kl) ja Richard Luhtaru (Miina Härma Gümnaasium, 8.kl).

Võistkondliku pronksi eksperimentaalvoorus osalemise eest pälvisid Kaarel Hänni, Joosep Kaimre (Tartu Kivilinna Gümnaasium, 9.kl) ja Loona Volke (Miina Härma Gümnaasium, 9.kl).  Võistkonda kuulus veel Silvia Hiie Aabloo (Miina Härma Gümnaasium, 9.kl), kes teenis korraliku punktisumma, ent jäi napilt medalita.

Juhendajatena saatsid õpilasi võistlusreisil Andres Ainelo (TÜ doktorant), Jörgen Metsik (TÜ spetsialist) ja Mihkel Pajusalu (TÜ insener).

Olümpiaad toimus 2.-11. detsembril, Mendozas, Argentiinas. Edukas võistkond jõuab Frankfurti lennuga Eestisse täna (12.12) kell 16:30. Kõigil kaasaelajatel on võimalik veel neid tervitama minna.

Rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad (International Junior Science Olympiad (IJSO)) on võistlus viieteistaastastele ja noorematele kooliõpilastele eesmärgiga tekitada huvi loodusteaduste vastu. Võistluse käigus pannakse proovile õpilaste probleemilahendamise, kriitilise mõtlemise ja eksperimenteerimise oskused.

Eesti võistkonna lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab HTM ning koordineerib TÜ teaduskool.

Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi (EUSO) korraldab 2016. aastal Eesti.

Lisainfo: Marek Järvik, marek.jarvik@ut.ee, 7375581

Virge Tamme