Bioloogiaolümpiaad selgitas välja nutikad elulähedased gümnasistid

Möödunud nädalavahetusel peeti Tartus 54. bioloogiaolümpiaadi lõppvoor 69 gümnaasiumiõpilasele.

Lõppvoor koosnes teoreetilisest ja praktilisest osast. Teoreetilises osas näitasid õpilased oma teadmisi rakubioloogia ja biokeemia, taimede ning loomade anatoomia ja füsioloogia, ökoloogia, evolutsiooni ja geneetika valdkonnast ülesannete lahendamisega.

Praktilise osa käigus tuli õpilastel leida näiteks tundmatute valguproovide kontsentratsioon ning otsustada, kas Bradfordi reagenti saab kasutada ka valgu lagunemise hindamisel.

Peale tõsist pingutust väljusid kokkuvõttes parimatena:

10. klassi arvestuses: Carel Kuusk, Kaarel Hänni, Hanna Maria Saik – kõik Tallinna reaalkooli õpilased;
11. klassi arvestuses: Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilased Rein Leetmaa, Johanna Maria Kirss ja Maris Sala;
12. klassi arvestuses: Magnus Kaldjärv Saaremaa ühisgümnaasiumist, Mait Ainsar Rapla Vesiroosi gümnaasiumist ja Henri Maalmann Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Tulemuste koondtabeli põhjal sai paika ka 2015. aasta rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi võistkonna kandidaadid. Vaata järgi, milliste koolide esindajad nimekirjas on.

Võistkonna lõplik koosseis selgub mai keskel toimuval kandidaatide valikvõistlusel.

Selle aasta rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad toimub 12.-19. juulil Taanis, Aarhusis.

Bioloogiaolümpiaadi toimumist toetasid haridus- ja teadusministeerium, Tartu ülikool, TÜ teaduskool, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituut, TÜ maateaduse ja ökoloogia instituut, looduasjakirjade kirjastus, Naxo OÜ, Quantum Eesti AS, AS Ilves-Extra ning Tartu Antoniuse gildi keraamikud.

Täielikud tulemused koos žürii otsusega ning olümpiaadi ülesanded leiab TÜ teaduskooli lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/bioloogiaolumpiaad.

Lisainfo: Sulev Kuuse (EBO žürii esimees), e-kiri: sulev.kuuse@ut.ee, tel: 7375060.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja