Autor:
erakogu

Sel reedel, 19. aprillil toimub rahvusvaheline võistkondlik matemaatikavõistlus Náboj

Esmaspäeval, 18. märtsil algab registreerumine rahvusvahelisele võistkondlikule matemaatikavõistlusel Náboj, kuhu on juba kolmandat aastat oodatud osalema Eesti koolide õpilased. Võistlus toimub tänavu 19. aprillil kokku 12 eri riigis. Eestis korraldatakse kohapealset võistlust Tallinnas ja Tartus. Osalemine on kõigile tasuta.

Náboj on 1998. aastal Slovakkias alguse saanud võistlus viieliikmelistele võistkondadele, kes esindavad oma koole. Peamiselt 9.–12. klasside õpilastele suunatud võistlusel võisteldakse kahes vanuserühmas. Nooremas on lubatud osaleda kuni 10. klassis käivatel õpilastel. Vanemas saavad osaleda ka 11. ja 12. klasside õpilased. Eesti arvestuses autasustatakse vanuserühmade parimaid ja parimat põhikooli.

Võistlejatel tuleb 120 minuti jooksul ära lahendada võimalikult palju ülesandeid, mis nõuavad neilt loomingulisust ja leidlikkust. Võistkonna edukus sõltub ka liikmete koostööoskusest. Lahendamist alustatakse lihtsamate ja lõpetatakse raskemate ülesannetega. Samuti piisab ülesande lahendamiseks vaid õige vastuse leidmisest. Selle tõttu on võistlus sobilik nii olümpiaadidel korduvalt osalenud õpilastele kui ka neile, kellel see kogemus puudub. Võistlusülesanded on ainult eestikeelsed.

„Võistlus pakkus osalejatele rohkelt põnevust ja emotsioone ning pälvis õpilastelt ja õpetajatelt eranditult positiivset tagasiside.“

Náboj Eesti korraldaja Oleg Košik

Iga kool peab enda võistkonnad registreerima Náboj kodulehel, kus on olemas ka võistluse täismahus korralduslik teave. Lisaks on lehel võimalik tutvuda võistluse arhiiviga, kust võib leida varasemate võistluste eestikeelsed ülesanded. Mõlemasse vanuserühma on registreerimine avatud 18. märtsist kell 14 kuni 10. aprillini.

Registreeri siin

Igast koolist saab registreeruda üks võistkond nooremasse ja üks vanemasse rühma, välja arvatud eelmisel aastal esikolmikusse jõudnud koolidel, kes saavad registreerida vastavas vanuserühmas kaks võistkonda (nooremas rühmas on nendeks Tallinna Reaalkool, Nõo Reaalgümnaasium ja Hugo Treffneri Gümnaasium, vanemas rühmas Hugo Treffneri Gümnaasium ja Tallinna Reaalkool).

Võistkondade arv on piiratud! Tallinnas saab osaleda 40 võistkonda ja Tartus 24. Iga kool valib registreerimisel ise, kummas võistluskeskuses tema võistkond või võistkonnad lahendavad. Kui kohad saavad täis, saab registreerida ennast ootejärjekorda juhuks, kui mõni võistkond peaks loobuma. Samuti saavad koolid registreerida ootejärjekorda teise ja kolmanda võistkonna, mis pääsevad võistlema juhul, kui 2. aprilliks jääb mõni koht täitmata.

Võistkonda tohib registreerida nii õpetaja, võistkonnas osalev õpilane kui muu kooli esindaja, kes registreerimisel sisestab oma kontaktandmed. Võistkonna koosseisu saab muuta kuni üks päev enne võistluse algust.

Ootame, et igast osalevast koolist tuleb üks õpetaja, kes saab elada kaasa põnevale võistlusele ning aidata võistluse läbiviimisega. Õpetaja nimi ja meiliaadress palume teatada aadressil info-ee@math.naboj.org hiljemalt 12. aprillil. Kui koolil pole võimalik võistkonnaga õpetajat kaasa saata, palume ka sellest meid informeerida. Korraldajad annavad teada, kas võistkonnal on võimalik osaleda.

„Juba eelmisel aastal oli huvi võistluse vastu väga suur ning kõik kohad olid täis ammu enne registreerumise lõpptähtaega. Sellel aastal küll suurendasime võistkondade piirarve, kuid soovitame huvilistel panna ennast kirja kohe esimesel võimalusel. Võistkondade koosseise saab vajadusel täpsustada ka hiljem.”

Náboj Eesti korraldaja Oleg Košik

Õpilaste jaoks, kes soovivad osaleda samal päeval toimuvatel Tartu gümnaasiumide sisseastumiskatsetel, sai lepitud kokku katsete järeletegemise võimalus.

Võistlusega Náboj samal päeval toimuvad Tartu koolide 10. klassi sisseastumiskatsed. Vastavalt kokkuleppele katsete korraldajatega saavad 9. klassi õpilased, kes osalevad võistlusel Náboj ning soovivad kandideerida Tartu koolide 10. klassi, kuid pole katsetest vabastatud, teha katseid järele 29. aprillil. Palume koolidel teatada meile õpilaste nimed, kes soovivad kasutada Tartu koolide ühiskatsete järeletegemise võimalust hiljemalt 12. aprillil aadressil info-ee@math.naboj.org.

Võistluspäeval toimuv:

Võistlus toimub 19. aprillil kell 12:30-14:30 samaaegselt kõigis osalevates riikides. Tallinnas toimub võistlus Tallinna Tehnikaülikoolis (Ehitajate Tee 5) ning Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis (Munga 18).

Võistkonnad peavad olema kohal hiljemalt kell 12!

Riigisiseselt toimub käesoleva aasta „Náboj“ võistlus Tartu Ülikooli teaduskooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning Eesti Matemaatika Seltsi koostöös. Võistlust toetab aktsiaselts Cybernetica

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj noorema rühma I koht Tallinna Reaalkoolist

Rahvusvaheline matemaatikavõistlus Náboj tõi Eesti võistkonnale suurepärase tulemuse

Eesti esindajad Euroopa tüdrukute informaatikaolümpiaadil