Huviringi eesmärgiks on läheneda ühiskonnas päevakohastele teemadele teaduslikust vaatenurgast, mille põhjal jõuaksid noored enda arvamusele.
Igal osalejal on võimalus arutelu käigus oma seisukohta argumenteeritult kaitsta, saades juurde esinemisjulgust, kõnekeele tunnetust ja struktureeritult rääkimise oskuseid. Lisaks õpitakse, kuidas uusi oskuseid rakendada ka kirjandi kirjutamisel.
Juhendaja: Martin Kivimaa, loodus- ja täppisteaduste valdkonna 1. aasta geenitehnoloogia üliõpilane
Igal kolmapäeval ja reedel alates 30. märtsist 2022.
Kokku 6 nädalat.
Kell 16.00–17.30
Uppsala 10, Tartu
Millised keemilised reaktsioonid meid ümbritsevad ja kuidas saab nendest koduste vahendite abil katseid välja võluda? Just need küsimused saavad huviringis vastuse.
Liituma on oodatud kõik 8.–9. klasside huvilised, kel esimesed keemia- ja füüsikatunnid koolis läbitud. Teadusteatrit huviringis ei tehta: paukude ja leekide asemel leitakse hoopis põnevaid viise, kuidas keemia meid igapäevaelus aitab.
Juhendaja: Erich Richard Rosental, meditsiini valdkonna 1. aasta üliõpilane
Igal teisipäeval alates 29. märtsist 2022.
Kokku 8 nädalat.
Kell 17.00–18.30
Huviringi eesmärgiks on julgustada osalejaid astuma mugavustsoonist välja, tutvustades erinevaid võimalikke seisukohti inimeseõpetuse, bioloogia, psühholoogia ja teadliku enesearenguga seotud teemade raames.
Samuti soovime noortes ühise koostöö kaudu tekitada või süvendada huvi inimeses nii psühholoogiliselt kui ka bioloogiliselt toimuva vastu ning leida seoseid koolitundides õpitu ja igapäevaelu vahel.
Juhendaja: Ege-Ly Petermann, sotsiaalteaduste valdkonna 1. aasta psühholoogia üliõpilane
Igal kolmapäeval alates 6. aprillist 2022.
Kell 17.30–19.00
Huviringis tutvume kaasaegsete kliimamuutuste tekkepõhjustega ning mõjudega loodusele ja ühiskonnale. Omandame teadmisi ja praktilisi oskuseid, mida saame kasutada enda edasises elus kliimamuutustega hakkama saamiseks.
Praktiliste tegevustena on kavas ühine toidu valmistamine, kodust kaasa võetud katkise asjade parandamine ning võtete õppimine, kuidas saada hakkama looduskriisis ja tulla toime (keskkonna)ärevusega.
Juhendaja: Kertu Birgit Anton, sotsiaalteaduste valdkonna 1. aasta õigusteaduse üliõpilane
Igal kolmapäeval alates 30. märtsist 2022.
Kokku 12 nädalat.
Huviringi eesmärgiks oleks tutvuda oma õigustega ning näha maailma läbi õigusemõistja silmade. Oluline on ka näha kas või miks õigust üldse vaja läheb.
Huviring on suunatud 9.-12. klassi õpilastele, kes võiksid olla huvitatud õigusteaduskonnas õppimisest, avalikust sektorist või tahavad laiendada oma silmaringi.
Juhendaja: Marta Vibo, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna 1. aasta religiooniuuringute ja teoloogia üliõpilane
Igal esmaspäeval alates 4. aprillist 2022.
Kokku 7 nädalat.
Huviringis süveneme ajaloolisest vaatenurgast meie planeedil toimuvatesse süsteemidesse. Kaevume süvitsi geoloogilistesse protsessidesse, kasutades selleks koolis õpitud teadmisi geograafiast, füüsikast, keemiast ja bioloogiast.
Soovime tekitada noortes huvi maateaduste, geoloogia ja paleontoloogia vastu, õpetada neid looduskeskkonda avarama pilguga vaatlema ning süvendada teaduslikku ja kriitilist mõtlemist. Tunnid koosnevad teoreetiliste teadmiste omandamisest ja praktilistest tegevustest.
Juhendaja: Krete Roopõld, loodus- ja täppisteaduste valdkonna 2. aasta geoloogia ja keskkonnatehnoloogia üliõpilane
Kell 16.30–18.00
Tartu Ülikooli Chemicum, Ravila 14a, Tartu