Bioloogiaolümpiaadi arhiiv | TÜ teaduskool

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, ruumid 116–121, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116–121, 51005 Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51005 Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 309–352, 51005 Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090 Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409 Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu observatoorium
    Faculty phone: 
    737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • genoomika instituut
    Faculty phone: 
    737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Tugiüksused
  • ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus
    Faculty phone: 
    737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • grandikeskus
    Faculty phone: 
    737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • hankeosakond
    Faculty phone: 
    737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090 Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014 Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17–103, 51005 Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • SA Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a–106, Tartu

Bioloogiaolümpiaadi arhiiv

2017/2018.õa.

Dokumendid

Gümnaasiumiaste

Põhikooliaste

Juhend

Žürii

Žürii otsus gümnaasiumiastme lõppvooru tulemuste kohta

Lõppvooru kutsutud õpilased
Registreerumisinfo

Lõppvooru ajakava

Lõppvooru tulemused

Lõppvooru täielikud tulemused koos jaotumisgraafikutega

Lõppvooru ülesanded:
Teooria A osa
vastused
Teooria B osa
vastused

Praktilised tööd
Immunoloogia
Botaanika
Loomaanatoomia ja -füsioloogia
Mikrobioloogia

Lõppvooru kutsutud õpilased

Lõppvooru ajakava
Registreerumisinfo
REGISTREERUMINE

Lõppvooru tulemused

Lõppvooru teooriavooru küsimused:
6.-7. klass
8.-9. klass

Avaloeng: ” Bioloogiaolümpiaadi kaudu taimeteadusesse ”, Toomas Kukk, ”Eesti Looduse” peatoimetaja

Taimeatlase tegemistest 2016. aastal

Lõpuloeng ”Kas me peame kartma oma geene? ”, geneetika professor Ain Heinaru, TÜ MRI

Põhikooliastme bioloogiaolümpiaadi toetas:

Hasartmängumaksu Nõukogu

2016/2017. õa.

Dokumendid

Gümnaasiumiaste

Põhikooliaste

Juhend
Žürii

Lõppvooru kutsutud õpilased
Registreerumisinfo
Lõppvooru ajakava

Lõppvooru koondtulemused
Praktikumide tulemused
Žürii otsus lõppvooru kohta

Lõpuloeng: Toomas Tammaru "(Roheline) bioloogia ei ole valmis."
Skeem Toomas Tiiveli avaloengust

Piirkonnavooru küsimused ja vastused:

eesti keeles
vene keeles
vastused

Lõppvooru teooriavooru küsimused ja vastused:

A osa küsimused
A osa vastused
B osa küsimused
B osa vastused

Praktikumid:
botaanika
taimefüsioloogia
biokeemia
loomaanatoomia ja -süstemaatika
 

Lõppvooru kutsutud õpilased

Lõppvooru ajakava
Korralduslik info


Lõppvooru tulemused

Piirkonnavooru küsimused ja vastused:

6.-7. klass
eesti keeles
vene keeles
vastused

8.-9. klass
eesti keeles
vene keeles
vastused

2015/2016

Dokumendid

Gümnaasiumiaste

Põhikooliaste

Juhend

Žürii

Žürii otsus lõppvooru tulemuste kohta

Žürii otsus rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi võistkonna kohta

Lõppvooru kutsutud õpilased

Lõppvooru ajakava

Lõppvooru koondtulemused

Lõppvooru kutsutud õpilased

Lõppvooru korralduslik ja registreerumisinfo

Lõppvooru tulemused

 

Ülesanded ja vastused

Piirkonnavoor

eesti keeles
vene keeles
vastused

Lõppvoor

Teooria, osa A
Teooria, osa B
 

Piirkonnavoor

6.-7. klass:
eesti keeles
vene keeles
vastused

8.-9. klass:
eesti keeles
vene keeles
vastused

2014/2015

Dokumendid

Ülesanded

PÕHIKOOLIASTE

Lõppvooru kutsutud õpilased (põhikool)
Lõppvooru ajakava
Lõppvooru tulemused
 

 

GÜMNAASIUMIASTE

Lõppvooru kutsutud õpilased (gümnaasium)

Lõppvooru täpsustatud ajakava

Žürii otsus lõppvooru tulemuste kohta

Lõppvooru koondtulemused
Teooriavooru tulemused

Praktiliste voorude tulemused:

Biokeemia
Mikrobiloogia
Taimefüsioloogia ja -anatoomia
Loomaanatoomia ja -füsioloogia
Praktikumide koondtulemused


 

Teooria A osa eesti keeles
Teooria A osa vene keeles
Teooria B osa eesti keeles
Teooria B osa vene keeles
 

Juhend

Olümpiaadi žürii

Avaloeng: akadeemik prof. Ülo Niinemets - Kuidas taimed räägivad

Lõpuloeng: prof. Ants Kurg - Inimese embrüonaalse arengu paradoksid

 

 

2013/2014

Dokumendid

Ülesanded

PÕHIKOOLIASTE

Lõppvooru kutsutud

Lõppvooru tulemused

Piirkonnavooru küsimused:

noorem, eestikeelsed
noorem, venekeelsed
vanem, eestikeelsed
vanem, venekeelsed

Piirkonnavooru vastused:

noorem rühm
vanem rühm

GÜMNAASIUMIASTE

  Piirkonnavooru ülesanded ja vastused
Lõppvoor

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus tulemuste ja preemiate kohta

Žürii otsus IBO2014 võistkonna moodustamise kohta

Lõppvooru tulemused

Teooria A
Teooria B
Praktikumid: Molekulaarbioloogia
Taimeanatoomia ja -füsioloogia
Loomaökoloogia
Loomafüsioloogia ja -süstemaatika
Olümpiaadi juhend ja žürii

Lisamaterjalid

Lõppvooru avaloeng: Maia Kivisaar "Keskkond ja geenid" (pdf)

Loeng: Mati Martin "Huvitav putukamaailm" (pdf)

 

2012/2013

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud

  Lõppvooru
tulemused

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Teooria A
Teooria B
Bioinformaatika
Botaanika
Loomaanatoomia 
Mikrobioloogia
Lõppvooru 
tulemused
Olümpiaadi juhend ja žürii

 

 

2011/2012

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud

Soovitusi
valmistumisel
Lõppvooru
tulemused

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Teooria 
Botaanika
Füsioloofia
Taimefüsioloogia
Zooloogia

Lõppvooru 
tulemused
Olümpiaadi juhend ja žürii

 

2010/2011

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud

Soovitusi
valmistumisel
Lõppvooru
tulemused

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Eesti keeles
Teooria 
Biokeemia
Botaanika
Füsioloogia
Rakubioloogia

Lõppvooru 
tulemused

Vene keeles
Teooria I
Teooria II-A
Teooria II-B
Biokeemia
Botaanika
Füsioloogia
Rakubioloogia

Olümpiaadi juhend ja žürii

 

2009/2010

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

6.-7. klass
Ülesanded
Lahendused
Lõppvooru
tulemused
8.-9. klass
Ülesanded
Lahendused

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid
Pilte lõppvoorust

Eesti keeles
Teooria A
Teooria B
Biokeemia
Botaanika
Mikrobioloogia
Rakubioloogia

Lõppvooru 
tulemused

Vene keeles
Teooria A-I
A-II,  A-III
A-IV, A-V
Teooria B-I
B-II, B-III
B-IV, B-V
Biokeemia
Botaanika
Mikrobioloogia
Rakubioloogia

Olümpiaadi juhend ja žürii

 

2008/2009

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud

6.-7. klass
Lõppvooru
ülesanded

Lõppvooru
vastused

Piirkonnavoor
Küsimused e.k
Küsimused v.k
Vastused
Lõppvooru
tulemused
8.-9. klass
Lõppvooru
ülesanded

Lõppvooru
vastused

Piirkonnavoor
Küsimused e.k
Küsimused v.k
Vastused

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Temaatika ja
kirjandus
Lõppvooru 
tulemused

Piirkonnavoor
Ülesanded e.k
Vastused e.k
Ülesanded v.k
Vastused v.k

Olümpiaadi juhend ja žürii

 

2007/2008

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Piirkonnavooru
ülesanded

6.-7. klass
8.-9. klass
Vastused
6.-7. klass
8.-9. klass
Lõppvooru
tulemused

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Soovituslik
kirjandus
Lõppvooru 
tulemused
Lõppvooru
ülesanded

Teooria
Praktika
Piirkonnavoor
Ülesanded
Vastused
Olümpiaadi juhend ja žürii
Žürii otsus piirkonnavooru kohta
 

 

2006/2007

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Piirkonnavoor
Kirjandus ja temaatika
Ülesanded eesti keeles
6.-7. klass
8.-9. klass
Ülesanded vene keeles
6.-7. klass
8.-9. klass
Vastused
6.-7. klass
8.-9. klass

Lõppvooru
tulemused

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Lõppvoor
Ülesanded
Teooria
Rakubioloogia I
Rakubioloogia II
Taimefüsioloogia
Zooloogia
Ökoloogia
Ökoloogia joonis
Lõppvooru 
tulemused
Piirkonnavoor
Temaatika ja kirjandus
Ülesanded e.k
Ülesanded v.k
Vastused
Vastuste analüüs
Olümpiaadi juhend ja žürii
 

 

2005/2006

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Lõppvoor
Temaatika
Ülesanded
6.-7. klass
8.-9. klass
Vastused
6.-7. klass
8.-9. klass
Lõppvooru
tulemused
Piirkonnavoor
Ülesanded eesti keeles

6.-7. klass
8.-9. klass
Vene keeles
6.-7. klass
8.-9. klass
Vastused
6.-7. klass
8.-9. klass

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

Lõppvooru ülesanded
Teooria 
Geneetika
Rakubioloogia
Taimefüsioloogia
Loomade käitumine
Putukate määramine
Piirkonnavooru ülesanded
Eesti keeles
Vene keeles
Vastused
Lõppvooru 
tulemused
Olümpiaadi juhend ja žürii
 

 

 

2004/2005

Dokumendid

Ülesanded

Tulemused

Põhikooliaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

   

Gümnaasiumiaste

Lõppvooru kutsutud
Žürii otsus: diplomid

  Lõppvooru 
tulemused
Olümpiaadi juhend ja žürii
 

 

2003/2004

Olümpiaadi juhend ja
žürii
Lõppvooru 
tulemused

 

2002/2003

Olümpiaadi juhend
Olümpiaadi žürii
Lõppvooru kutsutud
Diplomid põhikooliõpilastele
Diplomid gümnaasiumiõpilastele

 

2001/2002

Olümpiaadi juhend
Lõppvooru kutsutud
Diplomid põhikooliõpilastele
Diplomid gümnaasiumiõpilastele

Lõppvooru
tulemused

N-vanuserühm
K-vanuserühm
V-vanuserühm
A-vanuserühm