Projekti on oodatud osalema kuni 4 tudengit, õppekavadele piiranguid ei ole.
Projektis osalemise eelduseks on huvi keeleteaduse (murded, kirjakeele kujunemine), ajaloo ja/või tehisintellekti rakendusvõimaluste (mittestandardse keele automaattootlus, nimetuvastus) vastu.
Sõltuvalt üliõpilase taustast, huvidest ja oskustest on võimalik valida erinevate ülesannete paketi vahel ja/või kombineerida neid omavahel:
1) Tekstide morfoloogilise märgenduse kontrollimine; keeleliselt sarnaste piirkondade tuvastamine protokollide keelekasutuse põhjal; vana ja uue kirjaviisi joonte tuvastamine ja võrdlemine protokollides, üleminekuperioodide määramine; kohtukirjutajate individuaalse keelekasutuse eripärade tuvastamine; konkreetsete keelenähtuste (nt ajavormide, käänete ja kaassõnafraaside) uurimine tekstides.
2) Kohtukirjutajate isikuloolise tausta väljaselgitamine; andmestike ja andmebaaside ristkasutuse testimine; 19. sajandi talurahvastiku analüüs.
3) Tekstide normaliseerimismeetodite katsetamine ja võrdlemine; projekti esmaste tulemuste vahendamine ja populariseerimine (lihtsamates rakendustes, populaarteaduslikes artiklites).
Koormust saab määrata kokkuleppel juhendaja(te)ga, aga eeldatud on mitte vähem kui keskmiselt 2h tööd nädalas.
2 tudengit
Soovitatavalt järgmiselt erialadelt:
Esialgu osalemine projekti seminarides, 2 tundi nädalas, edasi sõltuvalt huvist ja edenemisest.
Hiljem panustamist mõõteseadmete katsetamisel.
Eeldame kaasa töötamist, aktiivset huvi inimese enesetunde ja käitumise uurimise vastu ning juhendamisel oma väikese katse disainimist ja läbiviimist.
3 tudengit
Eelistatud on sotsiaalvaldkonna tudengid (õigusteadus, sotsioloogia). Ootame tudengeid, kes:
Suureks eeliseks on tudengi varasem kokkupuude sotsioloogiliste uuringutega ja kriminoloogiaga.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.